Uzm.Dr. Dilek Didem Ayyıldız Hanımefendi İlçemizde  MOBİL KETEM Projesini Tanıtarak, İlçede Bir Dizi Ziyaretler Gerçekleştirdi.
 
 
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalara destek amacıyla İzmir Valiliği himayesinde, Sayın Valimizin değerli eşi Uzm. Dr. Sayın Dilek Didem Ayyıldız Hanımefendinin koordinesinde “Mobil KETEM Destek Projesi” başlatılmıştır.
Proje Kapsamında  30 Nisan Pazartesi-11 Mayıs Cuma tarihleri arasında Ücretsiz meme kanseri taraması ve rahim ağzı kanseri taraması yapılacak olup; Kınık İlçe Sağlık Müdürlüğü Bahçesinde halka hizmet vermektedir.
 
 
Mobil KETEM aracı ile tarama yapılan ilçemizde halkımızın kanser hakkında farkındalık düzeyini yükseltmek amacıyla eğitim toplantıları düzenlenecektir. Tarama sonuçları kanser açısından riskli gelen vatandaşlarımıza, sonrasındaki tanı ve tedavi süresince gerekli olabilecek her türlü maddi ve manevi destek sağlanmaya çalışılacak ve zorlu olabilecek bu sürecin onlar için daha kolay geçmesine gayret gösterilecektir.
 
Sayın Valimiz Erol Ayyıldız’ın himayesinde Saygıdeğer eşi Uzm. Dr. Sayın Dilek Didem Ayyıldız Hanımefendinin koordinesinde başlatılan ve İzmir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen MOBİL KETEM Projesinin tanıtım etkinliği 03.05.2018 tarihinde İlçemizde yoğun ilgi ve katılımla gerçekleştirilmiştir.
 
Tanıtım toplantısına İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız’ın Saygıdeğer eşi Uzm. Dr. Sayın Dilek Didem Ayyıldız Hanımefendi, İlçemiz  Kaymakamı Mustafa Ergün ve eşi Hülya Ergün, Kınık Belediye  Başkanı Sadık Doğruer ve eşi Hülye Doğruer, İlçemiz  kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ve üyeleri, daire amirleri, daire personelleri ve vatandaşlar katıldı.
Buradan Toplum Sağlık Merkezine geçen Sayın  Ayyıldız, sağlık personelleri ile bir araya gelerek,  ilçede yürütülen  sağlık çalışmaları hakkında bilgi  aldı.  
 
Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız, Bereket Ormanları Kapsamında Fidan Dikti. Ketem Programı sonrası  Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız Hanımefendi, Şehit Hakan Sağınç ailesini ziyaret etti.Yayakent Mahallesinde bulunan kilim, el sanatları kurslarını yılsonu sergi açılışını yaptı.
İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız’ın Saygıdeğer eşi Uzm. Dr. Sayın Dilek Didem Ayyıldız Hanımefendiye İlçemize göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ederiz.